Nerimo būsena – naujoji moksleivių kasdienybė?

Pastaraisiais keleriais metais Europa susiduria su daugybe krizinių įvykių – nuo 2020 m. visą pasaulį palietusios COVID-19 pandemijos, iki 2022 m. įvykusios plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą. Kaip visi šie įvykiai palietė mūsų Lietuvos jaunuolių emocinę gerovę?

2024 m. HBSC komandos narių išleista tarptautinė publikacija, parodė, kad šių įvykių fone reikšmingai padidėjusį nerimo lygį buvo patiriantis kas ketvirtas 5-11 klasės moksleivis.  

Analizuojant nerimą prognozuojančius veiksnius, buvo nustatyta, kad kone tris kartus dažniau nerimastingumą buvo linkusios patirti merginos. Padidėjusiu nerimu taip pat dažniau pasižymėjo didesnį bendrą stresą patiriantys jaunuoliai bei moksleiviai, kurie dažnai jaučiasi vieniši arba pasižymi probleminiu socialinių medijų naudojimu.

Šiame globalių krizių gausiame laikotarpyje, svarbu nepamiršti rūpintis moksleivių psichologine savijauta, mokėti atpažinti, iškaustyti, o esant poreikiui, nukreipti nerimą patiriančius jaunuolius kreiptis psichologinės pagalbos.

Pilną publikaciją rasite čia: https://www.mdpi.com/2227-9067/11/1/32