2023 m. lapkričio 13–14 dienomis vyko HBSC nuotolinis tyrėjų susitikimas

2023 m. lapkričio 13–14 dienomis vyko HBSC (angl., Health Behaviour in School-aged Children) nuotolinis tyrėjų susitikimas. Pagrindiniai šio nuotolinio rudens HBSC susitikimo tikslai buvo suburti visas HBSC šalis, aptarti naujausią 2022 m. apklausą, tarptautinę ataskaitą, pasidalinti mintimis apie planuojamas publikacijas ir pradėti pasiruošimą 2025/26 m. apklausos protokolo rengimui.

Buvo pasidalinta paauglių gyvensenos ir sveikatos tendencijomis bei skirtumais tarp valstybių. Taip pat aptarta, kaip į HBSC tyrimo ir rezultatų sklaidos procesus įtraukti paauglius, kurie ir yra šio tyrimo pagrindas. Svarbi susitikimo dalis buvo HBSC tyrimo ateities perspektyvos – pradėta diskusija apie 2025/26 metų HBSC tyrimo prioritetines sritis, klausimynų performavimą. Susitikimas komandos nariams ne tik atvėrė galimybes geriau suprasti pasaulio mokyklinio amžiaus vaikų gyvenimo ypatumus ir palyginti Lietuvos duomenis, bet ir paskatino individualius apmąstymus apie unikalią HBSC tyrimo metodiką, naujas galimybes ir poreikį plėsti tiriamas sritis.

Susitikimas užbaigtas oficialia žinia, kad kitas HBSC susitikimas vyks 2024 m. gegužės 28-30 d. Glazgo mieste (Škotija).

Daugiau apie šį susitikimą skaitykite čia.